Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

25.7.2009 - Myslím, že bych stránku s výsledky agility měla zrušit, protože čím více se závodění věnuji, tím méně je o čem psát. Prostě mám pocit, že čím víc trénujeme, tím míň vím, kudy ho vést a co od něj můžu očekávat. Chěla sem závodit skoro každý víkend , ale myslím, že jednou za měsíc to bude stačit až až. Vždyť už i o hodně mladší psi přecházejí do M2 a je na co koukat a my se pořád plácáme v jedničkách . Videa jsou příšerný, asi je ani nebudu publikovat, i když možná sto a jeden pokusů jak navést Doblina do tunelu, by mohl po dlouhé době pobavit vaše řady.Výsledky a komentář jsou  zde. Ostatním členům vysokomýtského týmu se ale dařilo a na stupně vítězů stoupali poměrně často a to je dobře.

Jo a kdyby vás zajímalo, co celej den dělala Fanda, tak lovila v poli zajíčky, dvakrát Petrovi zdrhla a prostě si tak dělala co chtěla, příšera jedna puntíkatá.

14.7.2009 -naše stránky se stěhují na

www.pinquinovi.webnode.cz

 

6.7.2009 - do fotek přidány fotky ze Dvora , do pakopsin dvě krásná videa našich gaučáků

3.7.2009 - Přídána naše úžasná videa ze závodů.Krásně natočená a to je asi tak všechno.

29.6.2009 - Celý víkend jsme všichni čtyři strávili ve Dvoře Králové na agility závodech. Jeli jsme už v pátek, cestou tam sme si říkali, jeslti sme neudělali chybu, lilo a lilo, bouřilo a hřmělo. Jen co sme ale dorazili k parkuru, přestalo pršet a i když byl celý víkend pod mrakem, ani moc nepršelo a bylo teplo, místy až nelidské dusno. Parkury nám rozhodčí Lukáčovi stavěli poměrně těžké, na můj vkus tedy,ale zase bylo na co koukat. Na nás se tedy moc koukat nedalo,5 x DIS a jednou doběhnuto. V prvním běhu sem Doblina strkala do slalomu ze špatné strany. Měla sem čístý a stoprocentní okno. Stála sem u těch tyček a vůbec sem netušila, která bije. V dalších běhách sme se tak nějak chybama střídali, jednou sem něco blbě udělala já, jednou on. Dvakrát si tam Doblinek hodil vyštěkávání pana rozhodčího, což zabralo chvilku času a pak se běželo zase dál. No páníček to okomentoval slovy, že to dělám dočista blbě a vedu si ho jak je to pro mě fajn a ne jak je to fajn pro psa. A že prý s náma bude jezdit na cvičák aby nás dal trošku dokupy.  Mýtští závodníci se ale jinak umisťovali a zlatým hřebem byla Jana, která s Maxíkem obsadila v součtu krásné 2. místo v M a Majka, která byla v součtu S na 3. místě. Šílený videa časem dodám.

21.6.2009 - Včera večer jsme se vrátili z krásné dovoleObrazekné. Sjížděli jsme Sázavu od Stvořidel až po Pikovice, počasí nám přálo, skoro každý den na nás svítilo sluníčko a ty mokrý chvilky se přežili s úsměvem. Fanny je teda učiněná žabička, Doblin si držel svůj lehký vodní odstup.  Fanda Klofanda i Coby Dobby si to podle mého užívali, večer sice padli do stanu jako mrtví, ale ráno opět s elánem vstali a hurá do nového dne. Naštěstí v den odjezdu si tihle dva prtíci začali spolu hrát a přestali na sebe cenit zuby, takže jim pak nedělalo problémy stát vedle sebe v jedné lodi a nebo dokonce spát v jednom spacáku společně se mnou. Přišlo to právě akorád. Zde pár fotek z pohádkové dovolené pinquinovi.rajce.idnes.cz/Sazava_Dobby_a_Fanny/

7.6.2009 - Ráno jsme si došli na cvičák, kde Pakopes běhal zase jako když za sebou ještě tahl desetikilovou kouli. No neva, Fannynka to zachránila, zkoušela tunely, slalom a kladinu. Je do všeho hrrr. Pěkně se vyběhala, ukradla pár hraček a spokojeně si pokecala s jackama.

6.6.2009 - Dnes jsme se vydali do Rýzmburka na Sultán Cup. Cesta i prostředí samotného cvičáku bylo fajn, jen trošičku z kopce, počasí ráno vypadalo vyloženě sluníčkově,ale během dne se změnilo tak, že jsme odjížděli už za deště. Úvodní jump se nám moc nepovedl, diskli sme se hned na třetí skočce ( jak sem i odhadovala ). Dobby minul skočku a šel dorvnou do tunelu. No ale kdyby to nebylo tady, jistě by to bylo o chvilku později. Jump to nebyl moc složitý,ale byly tam dvě tři vyosené překážky a ty sme teda s přehledem nedávali. Zkouška se nám povedla, i když se tam Doblinek opět chvilkama kochal a vypadalo to, že odejde z parkuru. Doběhli sme s jedním odmítnutím, což se divím, protože ta zona na kladině nebyla nic moc. A poslední běh se mi moc líbil, líbilo se mi i jak Doblin běžel, žádné šourání ( běhal jkao vítr ), jen ta nesprávná díra v tunelu nám to trošku zkazila. Málo sem ho stáhla a nebo spíše vlezla sem moc k té nesprávné díře. Ale to neva. Den to byl moc krásný, uvažujeme o další návštěvě na podzim.

Další z procházky - pinquinovi.rajce.idnes.cz/Na_louce/

Přidala jsem fotky - pinquinovi.rajce.idnes.cz/Fanny_a_Dobby/

30.5.2009  ObrazekKaždý den je o trošku veselejší. Dneska ráno byl Petr s oběma na procházce na Knířov, kde si je dovolil vypustit na volno. Doma se navzájem pořád obchází, Dobby převážně pozoruje z povzdálí a v duchu si jistě říká : " tak tohle snad nemyslíte vážně, že tady zůstane ." Myslíme Doblinko, myslíme.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 29.5.2009 Včera pozdě v noci jsme si přivezli domů nového pejska - fenečku Fannynku. Ať se jí u nás líbí !!!

Obrazek

27.5.2009  Doblinek byl včera na kastraci. Všechno proběhlo v pořádku a Doblin si opět užívá života s radostí. Já osobně doufám, že se zlepší jeho názory na ostatní psy a jinak nám pořád zůstane náš milovaný pakopes.

17.5.2009  RYKOMY 09 právě začalo. Myslím, že po prvním kole pořádaném rychnovským cvičákem ale na mýtském cvičišti bych si měla založit novou rubriku - pakokáťa a tam dát obě dvě videa z dnešního dne. Dobby sice neběhal tak krásně jako kdysi dávno na jarním jumpu v HK, ale o oba dnešní DIS sem se postarala já. V prvním běhu nějakým záhadným způsobem neviděl slalom a když ho na druhý pokus dával, vynechal ke konci tyčku a já místo abych to vzala od začátku sem ho narvala mezi nějaký dvě a bohužel sem se netrefila a bylo hotovo. Druhý běh chtěla Káťa asi zamachrovat či co a provést otočku na čelo po druhé skočce před posláním do tunelu a místo toho poslala Doblinku po první skočce rovnou do tunelu , protože se otočila moc brzo a bylo. Ale běželi jsme dál, očividně sem to flákala, chtěla jsme přeběhnou po vyslání Doblina na áčko za ním  na druhou stranu a jak sem byla noc vzadu a křičela na něj aby provedl zonu, tak jí skočil skoro z půlky. Tak jsme si tu zonu dali ještě jednou a hrdě odešli z parkuru.

Snažila sem se fotit druhý běh psa po psu, ale bohužel toho co šel po nás a před námi jsem nestihla, zbytek fotek by měl být na www.zkovmagifly.rajce.net

A čím mě ten pakopes opravdu,ale opravdu naštval bylo to, jak neustále po někom vyjížděl a na někoho vrčel, takže náš brouček jediný jde v pátek na kastraci. a je to. tak mu držme pěsti, ať to ve zdraví přežije.

9.5.2009 V šest ráno budíček, před sedmou vytáhnout z postele Petra a Doblina a jedeme směr Brno. Přihlásila sem Doblina na coursingový trénink a docela sme se všichni těšili, protože tam bylo nahlášeno docela dosti parsonů.  Bylo vedro, Dobby byl po včerejší akci u Miloše unaven a vůbec se mu nechtělo. Prní běh uběhl celý, ale na konci chyběl vítězný zákus, místo toho očurál keříček a druhý běh byl ještě vlažnější, už po prvním zatočení střepečku se otočil a chtěl se krokem vrátit zpět. ObrazekPak za ním vyběhl Petr a celou trasou ho doprovázel a motivoval. Dobby se Obrazekpárkrát s chutí zakousl do střapečku,ale jakmile se střepeček rozjel a byl na trošku delší vzdálenost, Doblin ztrácel zájem. Videa sem natáčela,ale bohužel karta nějak blbla, takže se je nepodařilo stáhnout. Jistě by to byl další bonbonek do sbírky pakospiny. Máme ale pár foteček s krásnou parsonkou Fanny ( díky Barbucho ), která se nám moc líbila a dalšího člena její smečky, Kačky ( Kristen killer z Jeřeně, která je Doblinovou nevlastní sestřičkou ). Až na úmornou cestu tam a zpět byl celý den moc krásný a jsme moc rádi, že jsme se mohli s CHS Killers Hole setkat.

 

2.5.2009 Dnešní den sme prohnali Dobbyho kopýtka výletem na kolech do Chocně a zpět. Chvílkama sprintoval jako olympijský žampion, chvílkami sotva střídal nohy. Doběhli sme až na Jangelec, kde se k Doblinkově radosti opékaly buřtíky a jezdilo na lodičkách. Já sem koukala jako blázen, že ten náš pakopes dobrovolně lezl do vody a snažil se skákat do lodě. Přeci z něj jenom bude vodáckej pes !!!

Obrazek

Obrazek

 

25.4.2009 Nymburk pro mě na další jeden rok zůstane synonymem pro háravé fenečky. Doblin se choval jako vůlpes, tomu se ani nedalo říkat pakopes. Frňák měl neustále u země a čuchal a čuchal. První běh byl nejhorší, na třetí skočce sme se diskli (špatně sem odhadla naše schopnosti odolat látkovému tunelu) ale to by nebylo to nejhorší. Nejhorší bylo to, že na mě absolutně kašlal a šel si směrem k hárající Jeny a Buci. tak sem na něj chvilku ječela, aby šel ke mě (a zrovna to bylo před Zdeňkem Spolkem, který mi na letním táboře říkal, že psa nesmím na parkuru nechat dělat co se jemu zlíbí,ale že musí poslouchat, ach jo), pak na něj ječela i Alča ať kouká mazat a Jana dokonce už měla v ruce připravený vodítko, že ho po něm mrskne  . Doblin se umoudřil, nechal se chytit a hodit do tunelu,ale jen co vyběhl opět nasadil pohled SEM OVLÁDÁN TESTOSTERONEM , SEM JEN SLABÝ MUŽ a opět letěl za fenečkama. Vypadali sme jako amatéři co nemají ani přivolání. Po chvilce přemlouvání ( spíš histerickýho řvaní) přišel, já ho popadla a na radu rozhodčího sme z parkuru odešli skokem přes poslední překážku a bylo vymalováno. Druhý běh Ali vymyslela, že ho bude před startem držet na vodítku ona a mě ho předá těsně před tím, aby si mě víc vážil     . Tak se stalo, pejsek běžel hezky, jednou se šel lehce pokochat, ale pak se vrátil, nedali sme zonu na kladině, což mě překvapilo a pak sme se trošku zacyklili na jedné skočce, která nám ve finále přinesla druhý DIS, Káťa odflákla zvednutí ruky pár krát po sobě a pejsek proběhl bočnicí. Parkur sme doběhli ,ale bohužel, žádná zkouška nepřibyla, takže nám stále chybí dvě. No a agility sme doběhli , 2 x chyba, 2 x odmítnutí. Prostě sem to flákala.

Den to byl ale krásný, až na ty mraky klíšťat, které z nás padala ještě doma.A na to, že sme se zase moc nepředvedli, tak příště.

13.4.2009  A je to tady, Dobby je lovec střapečků. O velikonočním pondělí sme se vydali do Přívratu, kde sme pod vedením paní Malátkové absolvovali tři běhy na vertikálně i horizontálně členitém terénu. Petr nám byl v patách na svém bicyklu a pomáhal vymyslet fintu, jak na pakopsa, aby udržel pozornost na střapečku. Lákali sme ho na ouško sušené, a když očkem pohlédl kousek vedle, ouško sme uklidili, vypustili střapec a Doblin makal a makal. Do kopečka ztrácel rychlost, ale z kopce jí opět nabíral a v prvních dvou bězích se dokonce do střapce zakousl. V posledním běhu bylo ve finále něco důležitějšího na čuchání, takže bez zákusu. Den to byl krásný, moc se nám všem líbil, okoukli sme i vyložené coursingové závodníky          ( chrty a faraony) a moc se těšíme na další trénování, které nám bylo přislíbeno. Video je náhráno v nové sekci Coursing.

 4.4.2009 První krásnou jarní sobotu sme s Doblinem a dalšími členy našeho cvičáku prožili na Jarním jumpu v HK. Bylo to úžasný, Dobby šlapal jako hodinky, takže první jump byl s dvěma chybama ( jendou vypadl ze slalomu, protože prý vrazil hlavou do tyčky a podruhé se netrefil do kola, které je tam fakt pitomý) , občas sem já vypadla a neprovedla to tak, jak sem si naplánovala, ale i s tou improvizací to bylo 11. místo z 29 psů, což je pro mě hezký. Ještě krásnější byl druhý běh, který sme dali ÚPLNĚ ČISTĚ a umístili se na 2. místě !!!!  A třetí jump byl DIS, neb sem ho navelda do špatné díry tunelu. Pak sme tam ještě motali nějaké skočky, takže to nebylo tak ladný, jak sem původně plánovala,ale to vůbec nevadí, i tak to byl nadmíru úspěšný den. v celkovém pořadí to bylo krásné 4. místo. První běh je nahraný v sekci video, další dva sem na net nedávala, protože je natáčela moje zamilovaná kamarádka, a tak si umíte představit, jak to asi dopadlo, viď Jani. V sekci fotky jsou potom záběry z celého dne, snažila sem se fotit všechny z našeho cvičáku a pak ty, kteří se mi opravdu líbili, jako třeba PRTíky, JRTíky, borderky atd.

3.4.2009 Dnes sme se opět sešli na cvičáku a zkoušeli flyball. ObrazekVe vysokomýtském mu se pomalu začínají rýsovat hvězdy jasné jako třeba Jeny, Keisy, Amálka, Máša, které jsou tak rychlé, že je ani na fotoaparát nelze zachytit nerozmazaně. Na www.zkovmagifly.rajce.net se můžete kouknout na fotky. Dobby je pakopes, takže než se mu tento sport trošku zažije a začne ho dělat s určitým elánem a rychlostí, bude to chvilku trvat. Míček v hubě moc dlouho nepodrží, a běží taky tak vlažně. Ale uvidíme.Večer, když sme přijeli domů, vzala sem trimovací nůž a pustila se do práce. Je přeci jaro, tak na co tolik chlupů. Nikdy sem ho takhle na krátko nevzala, byla to minimálně čtyřhodinová akce, a i když je opravdu hodně hodně na krátko, pořád jsou oblasti, kde by to ještě potřebovalo dotrhat, ale já už sem opravdu neměla sílu. Tady foto po otrimování.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

22.3.2009  Opsion3 - příjezd do HK opět nevěstil nic dobrého, počasí jako začátkem února, zima,ale ve finale to stejné nebylo, protože náš skvělý pakopes odběhl SVŮJ PRVNÍ ČISTÝ BĚH!!!!! Ani sem tomu nemohla věřit, měla sem fakt velkou radost, pakopes se tvářil, jako že je to normální věc. V agility sme se umístili na 7 místě, čehož si velmi vážím. Čas byl o šest sekund horší než u pejska na prvním místě. Asi bych sebou měla víc hejbnout. Další dva běhy už tak úspěšné nebyly, ve zkoušce sme se diskli, Doblin skočil zase něco jiného, na videu to ani moc nevypadá, že bych za to stoprocentně mohla já,no možná sem běžela moc blízko u skočky, ale po nesprávné skočce se hnedle vrátil a ukázkově sme doběhli. Horší to bylo na jumpu, to už na něm bylo vidět, že je mu to ukradený, nasadil svůj styl TEĎ SI SKÁČU CO CHCI JÁ a chvilku mi trvalo, než sem ho navedla správným směrem. Ale byl to krásný jump, takový zacyklený a zasmyčkovaný, škoda no, tak snad příště. A propo pro příště Doblinko, jeden DIS za den stačí,jo, budeme se oba snažit. Ale jak už sem psala nahoře, tím čistým během sme překvapila sami sebe a sme za něj moc rádi.

18.3.2009  O  cho cho, dneska naše šefka ze cvičáku svolala svoje členy a uspořádala nám trénink ve flyballu, vlastně možná první ,oficiální, veřejný, hromadný, mejtský !!!!! Bylo to fajn, až na začínající háravku Viky, které Dobby visel u oněch partií a nenechal se odvolat. Ale to je náš starý problém, myslím tím přivolání a odvolání. Flyball mu docela šel, rovinku běhal moc hezky a i když doma míčky takřka ignoruje, i v nácviku sebrání míčku z desky mu to šlo. Drobným nedostatkem zůstává udržení míčku v hubě po dostatečně dlouhou dobu,ale to snad půjde. Takže nebudu muset dělat nabíječe, budu moct běhat,jupííííííííí !!!                

16.3.2009  Potýkám se s problémem nahrávání videa na youtube.cz. Naše videa ze závodu jsou velmi krásná,ale zároveň díky určitým kouskům navíc i velmi dlouhá a nedaří se mi je nahrát. Až vymyslím, co a jak s tím, všechna je dodám. Ha ha Třebíč měla obrovský úspěch a sem ráda, že převážné většině mých kamarádů vykouzlila úsměv na tváři.

8.3.2009  Třebíč 3 x DIS. Byla to opravdu velmi plodná neděle. Dobby si dělal co chtěl a já jen kroutila hlavou. Už alespoň celé okolí Třebíče ví, jak vypadá pravý pakopes a já vím, že jsem pomalá a nekoordinovaná a že co z mého pohledu vypadá jasně a rychle, z pohledu jiných může být velmi nepřesné a zavádějící , někdy přímo špatně navádějící a pomalé. V agility sem poslala Doblinu do tunelu a pozdě sem doběhla k jeho koci,abych mu ukázala kruh, byl vyosenej a kruh skočil bokem a pak sem ho špatně navedla na opravu, skočil mezi tím jinou skočku.  Zkouška byla ze všeho nejlepší, nebo alespoň potleskem to ocenili všichni přihlížející závodníci. Dobby předvedl svoje oblíbené číslo "neběžím tunel ale běžím okolo" a když sem se ho snažila na druhý pokus trefit do té díry, tak vzal skočku kousek vedle, neb sem měla opět  hold víc zvednutou ruku. No a pak už sme se na tomto úseku jenom a jenom plácali, viz video. Nepřepisovala sem ani zvukovou stopu, protože si myslím, že i ty komentáře od holek byly moc hezký. Hlavně že pejsek skáče s radostí  . Jumping byl moc krásnej , skákavej a rychlej. Dobby bohužel vystřelil na startu dřív a myslím že třetí nebo čtvrtou skočku minul a jak běžel to svoje kolečko, tak strčil hlavu do tunelu a bylo vymalováno. No neva. Po všech těch kiksech na všech třech parkurech pak Dobby doběhl docela slušně, takže sem s nim byla spokojená, jestli on se mnou taky, to netuším. Je fakt, že po tom třetím dis parkuru se mi chtělo trošku brečet , ale po té, co jsem zhlédla video ze zkoušky, byly chmury pryč. Děláme to přeci pro radost a s pakopsem není kam spěchat.

1.3.2009  Tuhle krásnou neděli, kdy vysvitlo sluníčko a bylo pár stupňů nad nulou jsme navštívili trénink s Irenou Kochovou v Zádolí. Byli tam skoro všichni z našeho cvičáku, spousta psů a lidí a taky spousta buchet. Zkoušela sem náš novej foťák a hodně sekvencí natáčela. Nejkrásnější pro mě bylo to, když sem na těch videích viděla, že ten pes mě konečně sleduje a snaží se dělat co mi na očích vidí, i když v jeho podání je to prostě originál. Je to borec, má můj obdiv, sem na něj pyšná !!!!!!! Celý ten den byl fajn, děkuji trenérovi i organizátorům. Jo a z těch koníku byl celej pryč, prostě láska na první pohled.

27.2.2009  Doblin si v klidu hraje na zemi s kostí a ještě netuší, že v neděli na něj chystám pár hodin trvající trénink s Irenou Kochovou. Chudáček malej. bude to v jízdárně, koně budou běhat venku, tak doufám, že se udrží a hlavně že ho udržím já a nebude žádná nehoda.

24.2.2009  Jarní prázdniny jsme probendili v Nízkých Tatrách, bylo to tam úžasné i když Petr na poslední chvíli řekl, že nejede. Tak sem strčila pakopsa do auta a vyrazili jsme. Dobby se mezi desetičlenou výpravou cítil jako ve svém živlu. Když jsme sjezdovali, tak byl sám na chatě a docela sem valila oči, že byl slyšet už na dvacet metrů, on tam ječel a vyl a nevím co ještě, je to histerka histerická, která neumí být sama ,ovšem jakmile se vypustíte do lesa, je v tu ránu v čudu. Na běžkách krásně táhl, na pěších tůrách prorážel cestu, tenhle pes prostě nemůže jít druhej ,to je pod jeho úroveň. 

8.2.2009  Ptáte se co Opsion2? Sobota prý byla fajn, svítilo sluníčko, hala byla od něj vyhřátá. Za to dnešek  . Ráno začalo pršet, přešlo to v chumelení, zem byla promoklá, všude bahno. V hale lehce mrzlo ( nebo to byl alespoň pocit mého těla ). V životě bych nevěřila, že tam vydržím sedět celý den. Doblin exceloval, nevím, jestli to co jsme zaběhali, je možné vůbec publikovat. Běhal jak chtěl, co chtěl, kdy chtěl, když sem měla pocit že stahuju jeho pozornost a že udělá co chci já, tak se mi začal motat pod nohama a řvát. Na zabití ( ale za všechno si stejně může vedení samo,že ). Dvakrát DIS a ve zkoušce jsme díky čtyřem závodníkům v MA1 a tomu, že sme se sami nediskli, zkončili na 3 místě. Ale to tím pádem není taky nic k chlubení. Takže na to všichni zapomeňme a dělejme, že se vlastně nic nestalo.Tohle byly naše čtvrté závody a když sem se koukala na videa, musela sem si zakrývat oči studem. Bylo to matlání na matlání, a to sem parkury při nacházení shledala jako že se mi líbí. Ono po pravdě řečeno, když je na závodech rozhodčí Zdeněk Spolek, nějak obecně se nám nedaří. Ne že bychom ho neměli rádi ( mě se líbí a Doblina naučil samostatný slalom, takže ho vždycky rádi vidíme), ale Doblin lítá jako péro z gauče a já to kopu. Asi tréma před chlapem či co.

6.2.2009  V neděli, 8.2.09, jedeme do Hradce na Opsion2. Nejdřív sem nechtěla, pak sem se ukecala alespoň na jeden den. Dva jsou hodně pro pakopsa i pro mě.